...det bliver muligt at bestille enkeltvarer, således at man nemt kan supplere sin faste kasse med de ekstravarer man ønsker.
Jeg elsker f.eks. jeres vegetarkasse, men kunne godt tænke mig fast hver uge, at få grønkål med (som jeg putter i alt...is, smoothies, salater osv.). Eller f.eks. at man kan nøjes med at bestille én pakke vegetarbøffer, så man ikke behøver at få f.eks. tofuen med :)
På den måde, vil jeg kunne købe alle mine grøntsager og frugt udelukkende hos Aarstiderne :)

13 comments
-
Tovelil Holm commented
Nu må jeg så undvære at kunne føje et rødkålshoved til de kasser, jeg modtager på mandag :-(
-
Anonymous commented
enkeltkøb som ekstravare til kasserne f.eks agurker og lign
-
Johnni Jakobsen commented
Perfekt ide for os som kunder hvis det kan administreres, så er det vejen frem. Alle elsker at kunne vælge frit. Det vil være lige som at gå i supermarkedet bare hjemmefra og så økologisk. Og så kunne man måske skære ned på antallet af færdig kasser.
-
laujensen commented
Fantastisk idé
-
Anonymous commented
En glimrende ide, specielt for os der bor i områder hvor der ikke altid er det store udvalg i nærbutikkernes økovarer
-
Katy Madsen commented
helt enig - savner selv at kunne tilvælge grøntkål - især nu hvor det er i sæson.
-
Jytte Solveig Jensen commented
Super god ide
-
J k kristensen commented
Fantastisk go ide.
-
Lene Hansen commented
Super god ide :-)
-
Zannie Søs Thinggaard commented
Rigtig god ide! :)
-
Michelle commented
Vi overvejer om ikke vi skulle købe LowCarbKassen, men er faktisk lidt usikre på, hvis der skulle være noget man absolut ikke kan lide, så skal vi jo til at smide ud - og selv supplere. Det har en studerende som mig ikke råd til.
Så hvis man kunne få lidt medbestemmelse. Måske bytte noget ud med noget andet i kassen eller f.eks. tilkøb af nogle sikre vindere i husstanden, så ville det være lettere at få til at hænge sammen :o)
-
Anonymous commented
Perfekt ide,, det at der ikke er så mange valg er grunden til at det helt er valgt fra her..
-
Heidi commented
De kolonial, mejeri vare osv der er i måltidskasserne kan købes som ekstra vare i den uge hvor de indgår. Jeg kan eksempelvis ikke finde Ketchup med kun hakkede tomater.